Gallery of Alienora s dolls and miniatures.
poniedziałek, 29 czerwca 2009
Flerkowy dzień dzisiaj mamy

Kupiłam nowe buty na allegro hehehe

W idealnym momencie przyszły - akurat dzisiaj ze spotkania z Esef przyniosłam pewną blondi Fleur, w czarnej "domowej" sukni i perłowym naszyjniku, który mi na oryginalny wygląda. Zdjęcie kiedy indziej, teraz  tak tylko pisemnie się chwalę; trzeba się wykąpać i przebrać. Juz wiem jaka kreacja na nią czeka:))) Butowe zdjęcie z aukcji u joern7, mam nadzieję, że autorka się nie obrazi - pozdrawiam serdecznie i dziękuję za cudnie zapakowaną przesyłkę:))) Butki ciemniejsze niż na zdjęciu - w sumie z powodu koloru mialam wątpliwości, czy to TE na pewno, ale mam już pewność.

środa, 17 czerwca 2009
nowe szaty... zestawu kominkowego Gloria

Wątek z lalkowego forum mnie natchnął do wygrzebania tych zdjęć. Playlajnowe mebelki w skali 1:6 (skala lalki Barbie) najczęściej mają paskudne, nienaturalne kolory. Ehhh nie ma to jak meble Fleur - pełen realizm... Niestety posiadam tylko wiklinowy komplecik...

Ale wracając do paskud dla barbie... różowe szafy i komody można potraktować farbą akrylową , i nadać im bardziej realistyczny wygląd.

Świetnie się do tego nadają komplety mebelkow Gloria:

Stoliczek oraz kominek potraktowany akrylową farbą w sprayu:

Roślinka - ze sztucznej roslinki akwariowej i prawdziwej malusiej doniczki po roślinkach do akwarium z Ikea. O, serweteczka też mojego autorstwa.

A tutaj, na baaardzo archiwalnym zdjęciu (nie pamiętam już kiedy szydełkowałam dla lalek taką grubą bawełną...) widać fragmenty fotela bujanego - oparcie i siedzisko obkleiłam ręcznie wykonaną papierową plecionką - krawędzie plecionki przyczepiłam do plastiku... taśmą hudrauliczną.

21:26, alienora , DIY
Link Komentarze (1) »