Gallery of Alienora s dolls and miniatures.
czwartek, 07 maja 2009
BRATZ Super BABYZ Cloe

Nie kolekcjonuję Bratzów - ale jest taka jedna lalka, do której mam słabość... Ku mojej wielkiej radości nalezy do mojej starszej córki. To chyba czar kombinacji: wielka głowa z ogromnymi oczyskami, burza loków świetnej jakości i.... brokatowe malowane ubranko:))))) no i ta szwynka jak Pepa...:)))

Laleczka ma 12 cm.

Swoją drogą MGA Entertainment wypuściło w 2004 roku serię lalek w kimonach. Chciałabym móc kiedyś przyjrzeć się im z bliska. 

Kumi, MayLin i Tiana:

wtorek, 22 stycznia 2008
składanka ze staroci

Latem na starociach za 5 zeta nabyłam tę panienkę. Zdaje mi się, że to Sweet Sixteen Barbie z 1974 roku (te charakterystycznie ścięte włosy). Makijaż w super stanie, nic nie musiałam uzupełniać. Miała na sobie dosyć paskudny kombinezon w paski (1971; The Color Kick #3422; http://www.barbiecollector.com/showcase/product.aspx?id=1002653&t=vintage&t2=barbie&x=series&y=s150133&sort=name link do oryginalnego kompletu)

Umyłam, uczesałam i przebrałam królewnę w różową oryginalną sukienkę od Quick Curl Barbie z 1973 roku, na którą trafiłam kilka lat temu, na ciuchach:

Sukienka jest w zupełnie przyzwoitym stanie - tylko trzeba uważac na rekawki, bo bardzo łatwo je zaciągnąć. Aha ta czerwień na twarzy... Cała lalka była upaciana czymś czerwonym, co zeszło w kąpieli bez trudu z całego ciała, twarz ehhh z delikatniejszego rodzaju winylu jest i niestety łatwo łapie przebarwienia. No więc mam lalkę, która raz a dobrze spiekła raczka:))) 

niedziela, 19 sierpnia 2007

Jeszcze jedna stara pracka - sukienka dla Barbikowej lalki. Bardzo zadowolona z niej jestem.

Ale modelka jest moja. Osobista. Tak - dobrze widzisz - ona nie ma brwi.Tak ma być - czasem czasem, dostaje dwie czarne plamki wysoko nad oczami.

Repaint (całkowity) jest mojego autorstwa. No i co tu duzo kryć - to moja ulubiona playlinowa lalka. Troszkę mi przypomina Angelinę Jolie - chociaż tego nie planowałam, i nie upieram się, że każdy ma mieć takie same skojarzenia.

Może kiedyś pokażę więcej jej zdjęć w dziale OOAK

środa, 20 czerwca 2007
Blanket for babygirl

Miniaturki dla mattelowego maleństwa:

W wyprawce (prócz odżywek niemowlęcych) znalazły się i sukienusie i maleńkie czapeczki...

wtorek, 19 czerwca 2007

Dzisiaj znów troszkę moich dawnych prac.

Czerwony komplet chust - na ramiona i na głowę:

I fioletowy komlet na ciałka typu bellybutton: