Gallery of Alienora s dolls and miniatures.
sobota, 14 marca 2009
Koronkowa Faerie Glen

Sindy w 3 częściowym ciuszku Faerie Glen - prezent od Agnes:)))) Załozyłam na Faerie Glen nową kategorię - bo coraz bardziej lubię tę firmę.

Słodko i koronkowo - lody z bitą śmietaną - nie każdej lalce to pasuje - Sindiom - owszem:)))) Tak jak poprzednia sukienka Faerie Glen "nosi się" na Tiny Kitty, tak ta zupełnie do niej nie pasowała. Ale... to bardzo dobrze, bo Tinki ograniczyłam do 1 sztuki:)))

wtorek, 10 lutego 2009
Faerie Glen - zbieram informacje

Doczytałam w sieci, że Faerie Glen produkowało Wielkiej Brytanii do lat 70tych ciuszki dla lalek m. in. wielkości Sindy - info z forum na www.sindyland.com.

Zdjątko katalogu z lat 50tych:

U Bogusi w pewnej tajemniczej książce widziałam zdjęcie podpisane Faerie Glen doll - ale lalka wyglądała jak Sindy, aż się zadziwiłam...

Z drugiej strony dopadłam zdjęcie niejakiej GiGi, dla której (sądząc po imieniu) były dedykowane ciuszki Faerie Glen (na własne oczy widziałam na ebayu outfits w pudełeczkach - ale jak na złość nie mogę teraz wrócić do tamtych linkow...):

Wg źródła ( http://www.vectis.co.uk/auctiondet.php?item_id=271228&retPage=070705 ), jest to lalka Faerie Glen z lat 60-tych.

niedziela, 01 lutego 2009
Tiny Kitty w sukni Faerie Glen

Przepiekny prezent dostalam od Agnieszki - paczuszkę ciuszków dla Flerek. Flerkowa sesja jeszcze w planach, bo ehh.... wiaderek czas u mam za mało.... No ale ciuszkami cieszę się jak dziecko:)))) I obmyślam jak się godnie zrewanzować:))))

Kitka się załapała na jedna z sukienek - nie jest to suknia flerkowa, ale Faerie Glen wear - pierwszy raz się z takim cudem zetknęłam. Grzebię po sieci i widzę, że te ubranka są wykorzystywane dla Sindy - ale u mnie na Tiny Kitty padło - bardzo wdzięcznie wygląda, prawda?

A co do Faerie Glen, to muszę się dowiedziec czegoś więcej o tej firmie, bo zachwycona jestem sposobem wykonania sukienki - podszeweczka, porządna taka mięsista metka:)

Aha - te butki to oszukaństwo małe... T.K. ma sporo mniejszą stópkę niż plaskostope Barbie, dla których są te czarne pantofelki:)